Örnsköldskattens Best Club Cat
|
2013
|
|
|
|
1.
|
Safiren's ESC Euphoria
(Best II & Tot) |
SBI b
|
235 P
|
Kerstin Sjölund-Eriksson
|
2.
|
GIC FIN*Honeydew Blow Me A Kiss DSM
(Best I ) |
PER f
|
220 P
|
Lars Carlsson & Katarina Gustavsson |
3.
|
SP & SC S*Vita Husets Oshira
|
SBI b
|
205 P
|
Kerstin Sjölund-Eriksson
|
4.
|
IP & SC Safiren's Wish Upon A Star
|
SBI n 21
|
169 P
|
Kerstin Sjölund-Eriksson
|
5.
|
SP GB* Mystere Hotter Then July DSM
|
PER c
|
110 P
|
Lars Carlsson & Katarina Gustavsson
|
6.
|
S* Kenaz Herr August
|
SBI a 21
|
95 P
|
Kerstin Sjölund-Eriksson
|
Best Senior Kat II
|
||||
1.
|
SP & SC Vita Huset`s Oshira (Best II)
|
SBI b
|
135 P
|
Kerstin Sjölund-Eriksson
|
|
2012
|
|
|
|
1.
|
CH S*Bonneas Poopzie JW
(Best III & Tot) |
BUR a
|
275 P
|
Eva Arnström
|
1.
|
Du Monet Born This Way JW
(Best I & Tot) |
PER f
|
275 P
|
Lars Carlsson & Katarina Gustavsson |
1.
|
GIP (GB) Mystere Hotter Then July DSM
(Best I & Tot) |
PER d
|
275 P
|
Lars Carlsson & Katarina Gustavsson
|
4.
|
SC S*Bonneas Jikita
|
DRX fs 0324
|
245 P
|
Eva Arnström
|
5.
|
SP & SC Vita Huset`s Oshira (Best II)
|
SBI b
|
225 P
|
Kerstin Sjölund-Eriksson
|
6.
|
SC S*Bonneas Lexia
|
DEX gs 09
|
220 P
|
Eva Arnström
|
7.
|
IC S*Bonneas Zindy
|
BUR n
|
207 P
|
Eva Arnström
|
8.
|
CH Safirens Champagne Darling Cristal
|
SBI n
|
205 P
|
Kerstin Sjölund-Eriksson
|
9.
|
CFA CH & IC FIN* Honeydew Crown Prince
|
PER n
|
197 P
|
Lars Carlsson & Katarina Gustavsson
|
10.
|
SC Safiren´s Wish Up On A Star
|
SBI n 21
|
193 P
|
Kerstin Sjölund-Eriksson
|
11.
|
IC S*Bonneas Elwiz
|
BUR d
|
189 P
|
Eva Arnström
|
12.
|
SC S*Bonneas Elmer
|
BUR n
|
188 P
|
Eva Arnström
|
13.
|
HU* Alba Regina Tulipan
|
BUR h
|
170 P
|
Eva Arnström
|
14.
|
Safirens Delicate Dellis Hortensis
|
SBI b
|
150 P
|
Kerstin Sjölund-Eriksson
|
15.
|
GIC FIN* Honeydew Blow Me A Kiss
|
PER f
|
141 P
|
Lars Carlsson & Katarina Gustavsson
|
16.
|
IC Safiren's Arthur King Of Avalon
|
SBI n 21
|
124 P
|
Kerstin Sjölund-Eriksson
|
Best Senior Kat II
|
||||
1.
|
SP & SC Vita Huset`s Oshira (Best II)
|
SBI b
|
60 P
|
Kerstin Sjölund-Eriksson
|
|
2011
|
|
|
|
1.
|
IC FIN* Honeydew Blow Me A Kiss
(Best I & Tot) |
PER f
|
275 P
|
Lars Carlsson & Katarina Gustavsson
|
2.
|
IP (GB) Mystere Hotter Then July
|
PER d
|
275 P
|
Lars Carlsson & Katarina Gustavsson
|
3.
|
GIC S*Bonneas Elmer (Best III)
|
BUR n
|
255 P
|
Eva Arnström
|
4.
|
S*Bonneas Zindy
|
BUR n
|
250 P
|
Eva Arnström
|
5.
|
S*Bonneas Joxer
|
BUR c
|
245 P
|
Eva Arnström
|
6.
|
GIC S* Bonneas Jikita
|
DRX fs 03 24
|
235 P
|
Eva Arnström
|
6.
|
PR & SC Vita Huset`s Oshira (Best II)
|
SBI b
|
235 P
|
Kerstin Sjölund-Eriksson
|
8.
|
IC Safiren's Arthur King Of Avalon
|
SBI n 21
|
139 P
|
Kerstin Sjölund-Eriksson
|
9.
|
IC Safiren´s Wish Up On A Star
|
SBI n 21
|
132 P
|
Kerstin Sjölund-Eriksson
|
10.
|
CFA CH & FIN* Honeydew Crown Prince
|
PER n
|
70 P
|
Lars Carlsson & Katarina Gustavsson
|
11.
|
IC Stoneridge Kiss'n Tell
|
SBI n
|
28 P
|
Kerstin Sjölund-Eriksson
|
|
2010
|
|
|
|
1.
|
GIP & EC Tinselhill´s Noir Nobility
DSM
(Best I & Tot) |
PER n
|
275 P
|
Lars Carlsson & Katarina Gustavsson
|
2.
|
IP (GB) Mystere Hotter Then July
|
PER d
|
275 P
|
Lars Carlsson & Katarina Gustavsson
|
3.
|
SC Du Monet A Kings Tale DSM
|
PER d
|
225 P
|
Lars Carlsson & Katarina Gustavsson
|
3.
|
Mångårdens Rocky (Best II)
|
NFO
|
225 P
|
Johanna Westberg
|
5.
|
Safiren´s Wish Up On A Star
|
SBI n 21
|
190 P
|
Kerstin Sjölund-Eriksson
|
6.
|
Stoneridge Kiss'n Tell
|
SBI n
|
181 P
|
Kerstin Sjölund-Eriksson
|
7.
|
IC Corner One´s Miss Sophie
|
PER a
|
178 P
|
Margareta Westman
|
8.
|
Safiren´s Aragon Son Of Arathorn
|
SBI
|
175 P
|
Marita Björk
|
9.
|
CH FIN* Honeydew Blow Me A Kiss
|
PER f
|
160 P
|
Lars Carlsson & Katarina Gustavsson
|
10.
|
Safiren's Arthur King Of Avalon
|
SBI
|
150 P
|
Kerstin Sjölund-Eriksson
|
11.
|
SW`04 Gildas Fnatte JW
|
PER a 03
|
90 P
|
Margareta Westman
|
12.
|
GIC Vita Huset`s Oshira
|
SBI b
|
58 P
|
Kerstin Sjölund-Eriksson
|
13.
|
EP/GIC S*Corner One´s Lucky Spot
|
PER f
|
55 P
|
Margareta Westman
|
|
|
2009
|
|
|
1.
|
SC Du Monet A Kings Tale DSM (Best I & Tot)
|
PER d
|
275 P
|
Lars Carlsson & Katarina Gustavsson
|
2.
|
SC Du Monet The Royal Scandal JW , DSM
|
PER f
|
275 P
|
Lars Carlsson & Katarina Gustavsson
|
3.
|
PR & EC Tinselhill´s Noir Nobility
|
PER n
|
275 P
|
Lars Carlsson & Katarina Gustavsson
|
4.
|
GIC Bonneas BonAmi (Best III)
|
DRX
|
225 P
|
Eva Arnström
|
5.
|
IC Corner One´s Miss Sophie
|
PER a
|
190 P
|
Margareta Westman
|
6.
|
Bonneas Arosa
|
BEN n 24
|
180 P
|
Eva Arnström
|
6.
|
Sollefteåkattens Valle (Best II)
|
RAG a 04
|
180 P
|
Johanna Westberg
|
7.
|
Stoneridge Kiss'n Tell
|
SBI n
|
150 P
|
Kerstin Sjölund-Eriksson
|
9.
|
GIP Lovelys Duchesse
|
SBI n 21
|
145 P
|
Marita Björk
|
9.
|
GIC Vita Huset`s Oshira
|
SBI b
|
145 P
|
Kerstin Sjölund-Eriksson
|
11.
|
EC Lovelys Slim Shady
|
SBI b
|
122 P
|
Marita Björk
|
12.
|
Na-Chaered´s Jon Bon Jovi
|
PER a
|
112 P
|
Margareta Karlsson
|
13.
|
Safiren´s Wish Up On A Star
|
SBI n 21
|
102 P
|
Kerstin Sjölund-Eriksson
|
14.
|
Lovelys Bratz
|
SBI n
|
80 P
|
Marita Björk
|
15.
|
Na-Chaered´s Kim Wilde
|
PER f
|
75 P
|
Margareta Karlsson
|
16.
|
Na-Chaered´s Black Teddy Bear
|
PER n
|
65 P
|
Margareta Karlsson
|
17.
|
IC Du Monet My Noble Snob
|
PER n
|
55 P
|
Lars Carlsson & Katarina Gustavsson
|
13.
|
Na-Chaered´s Miss Li
|
EXO n 24
|
40 P
|
Margareta Karlsson
|
|
|
2008
|
|
|
1.
|
EP Du Monet Gio Franco DSM
|
PER n
|
275 P
|
Lars Carlsson & Katarina Gustavsson
|
2.
|
GIC Du Monet The Royal Scandal JW
|
PER f
|
255 P
|
Lars Carlsson & Katarina Gustavsson
|
3.
|
GIP Lovelys Duchesse
|
SBI n 21
|
225 P
|
Marita Björk
|
3.
|
CH Bonneas Simon
|
BUR
|
225 P
|
Eva Arnström
|
5.
|
CH Du Monet My Noble Snob
|
PER n
|
197 P
|
Lars Carlsson & Katarina Gustavsson
|
6.
|
IC Corner One´s Cara Mia
|
PER a 01
|
162 P
|
Margareta Westman
|
7.
|
PR Trollsländans Tamina
|
PER d 33
|
132 P
|
Lars Carlsson & Katarina Gustavsson
|
8.
|
EP/GIC S*Corner One´s Lucky Spot
|
PER f
|
100 P
|
Margareta Westman
|
9.
|
SW`04 Gildas Fnatte JW
|
PER a 03
|
58 P
|
Margareta Westman
|
10.
|
|
|
|
|
|
|
2007
|
|
|
1.
|
EP Du Monet Gio Franco DSM
|
PER n
|
275 P
|
Lars Carlsson & Katarina Gustavsson
|
2.
|
GIC Du Monet The Royal Scandal JW
|
PER f
|
265 P
|
Lars Carlsson & Katarina Gustavsson
|
3.
|
EC Du Monet A`Gladiator For Tinselhills
|
PER n
|
240 P
|
Lars Carlsson & Katarina Gustavsson
|
3.
|
Lovely´s Cheri
|
SBI b
|
240 P
|
Marita Björk
|
5.
|
Na-Chaered´s Jon Bon Jovi
|
PER a
|
220 P
|
Margareta Karlsson
|
6.
|
Lovely´s Duchesse
|
SBI n 21
|
211 P
|
Marita Björk
|
7.
|
GIC Vita Huset`s Oshira
|
SBI b
|
208 P
|
Kerstin Sjölund-Eriksson
|
8.
|
Corner One´s Cara Mia
|
PER a 01
|
190 P
|
Margareta Westman
|
9.
|
Safiren´s Unique Sparkling Diamond
|
SBI b 21
|
185 P
|
Kerstin Sjölund-Eriksson
|
10.
|
EP/GIC S*Corner One´s Lucky Spot
|
PER f
|
180 P
|
Margareta Westman
|
11.
|
Moja Otrada Jashama
|
SIB n 24
|
157 P
|
Anne-Sofie Högmark
|
12.
|
Haknäsan´s Grizabella
|
SIB n
|
129 P
|
Anne-Sofie Högmark
|
13.
|
GIC/SW`04 Gildas Fnatte JW
|
PER a 03
|
110 P
|
Margareta Westman
|
14.
|
Ärkeängeln´s Kira
|
RUS a
|
60 P
|
Anne-Sofie Högmark
|
15.
|
IC Frostabäcken´s Tortie Emy
DM
|
PER f 33
|
55 P
|
Lars Carlsson & Katarina Gustavsson
|
16.
|
Tassajara´s Miss Circle
|
NFO n 09
|
45 P
|
Johanna Westberg
|
|
|
2006
|
|
|
1.
|
Du Monet The Royal Scandal JW
|
PER f
|
275 P
|
Lars Carlsson & Katarina Gustavsson
|
2.
|
EP Du Monet Gio Franco DSM
|
PER n
|
265 P
|
Lars Carlsson & Katarina Gustavsson
|
3.
|
EP/CH Du Monet"Too Much" DSM
|
PER f
|
250 P
|
Lars Carlsson & Katarina Gustavsson
|
3.
|
EC Tinselhill´s Noir Nobility
|
PER n
|
250 P
|
Lars Carlsson & Katarina Gustavsson
|
5.
|
EC Tinselhill´s Noir Nocturne
|
PER n
|
235 P
|
Lars Carlsson & Katarina Gustavsson
|
6.
|
EC Samyangs U Mister Y of High Coast
|
SBI a 21
|
210 P
|
Kerstin Sjölund-Eriksson
|
7.
|
GIC Trollgumman´s Yngve Yster
|
NFO ns 09 24
|
210 P
|
Johanna Westberg
|
8.
|
Tihnerie´s Bachelour
|
SBI n
|
209 P
|
Michael Jonsson
|
9.
|
CH Vita Huset`s Oshira
|
SBI b
|
208 P
|
Kerstin Sjölund-Eriksson
|
10.
|
EP/GIC Frostabäcken´s Azur
Ramazotti DSM
|
PER a
|
185 P
|
Lars Carlsson & Katarina Gustavsson
|
11.
|
Lovely´s Lolita
|
SBI c 21
|
161 P
|
Ann-Christine Jonsson
|
|
|
2005
|
|
|
1.
|
EP Du Monet Gio Franco DSM
|
PER n
|
275 P
|
Lars Carlsson & Katarina Gustavsson
|
2.
|
Famana´s Barbie Doll
|
SBI n 21
|
235 P
|
Ulrika L-Jonsson o Ted-Inge Jonsson
|
2.
|
IC/SW`04 Gildas Fnatte JW
|
PER a 03
|
235 P
|
Margareta Westman
|
4.
|
IC Trollgumman´s Yngve Yster
|
NFO ns 09 24
|
220 P
|
Johanna Westberg
|
4.
|
IC Tinselhill´s Noir Nocturne
|
PER n
|
220 P
|
Lars Carlsson & Katarina Gustavsson
|
6.
|
EC Majik Aussie Beach Boy
|
SBI a
|
215 P
|
Ulrika L-Jonsson o Ted-Inge Jonsson
|
7.
|
EP/GIC Frostabäcken´s Azur
Ramazotti
|
PER a
|
210 P
|
Lars Carlsson & Katarina Gustavsson
|
8.
|
Lovely´s Big Brother
|
SBI a 21
|
188 P
|
Anki Jonsson
|
9.
|
IC Samyangs U Mister Y of High Coast
|
SBI a 21
|
186 P
|
Kerstin Sjölund-Eriksson
|
10.
|
GIP/CH Du Monet"Too Much"
|
PER f
|
185 P
|
Lars Carlsson & Katarina Gustavsson
|
11.
|
EC Gottneriver´s Comtess
|
NFO d
|
161 P
|
Johanna Westberg
|
12.
|
EC Sunlands Donna
|
SBI a 21
|
154 P
|
Ulrika L-Jonsson o Ted-Inge
Jonsson
|
13.
|
IC Tinselhill´s Noir Nobility
|
PER n
|
151 P
|
Lars Carlsson & Katarina Gustavsson
|
14.
|
GIC Tihnerie´s Bachelour
|
SBI n
|
140 P
|
Mikael Jonsson
|
15.
|
GIC S*Lovely´s Lolita
|
SBI c 21
|
129 P
|
Anki Jonsson
|
16.
|
Vitahuset´s Noblesse
|
SBI c
|
25 P
|
Kerstin Sjölund-Eriksson
|
|
|
2004
|
|
|
1.
|
EP Du Monet Gio Franco DSM
|
PER n
|
275 P
|
Lars Carlsson & Katarina Gustavsson
|
2.
|
SW`04 Gildas Fnatte JW
|
PER a 03
|
275 P
|
Margareta Westman
|
2.
|
IP Barkli´s Emilio Rosso
|
BUR d
|
275 P
|
Eva Arnström
|
2.
|
Bonnea´s Giselle JW
|
BUR b
|
275 P
|
Eva Arnström
|
5.
|
EP/GIC Frostabäcken´s Azur
Ramazotti
|
PER a
|
225 P
|
Lars Carlsson & Katarina Gustavsson
|
6.
|
Tinselhill´s Noir Nocturne
|
PER n
|
220 P
|
Lars Carlsson & Katarina Gustavsson
|
6.
|
IC Rock Nock´s Roddy Rol
|
MCO a 22
|
210 P
|
David Jonsson
|
8.
|
IP/CH Tofsörat´ Urd
|
CRX n 09
|
210 P
|
Helen Öjebrant
|
9.
|
IP/CH Du Monet"Too Much"
|
PER f
|
206 P
|
Lars Carlsson & Katarina Gustavsson
|
10.
|
EP/GIC Corner One´s Lucky Spot
|
PER f
|
197 P
|
Margareta Westman
|
11.
|
IC Bonnea´s Kotten
|
NFO e 09 22
|
157 P
|
Joanna Jonsson o Anita Boberg-Jonsson
|
12.
|
IC Corner One´s"Darla"Hood
|
PER f 03
|
134 P
|
Margareta Westman
|
13.
|
GIC Du Monet A`Gladiator For Tinselhills
|
PER n
|
56 P
|
Lars Carlsson & Katarina Gustavsson
|
14.
|
IP Tinselhill´s Créme Marquee
|
PER e
|
54 P
|
Lars Carlsson & Katarina Gustavsson
|
15.
|
Tinselhill´s Prince Charming N.F.S
|
PER d
|
40 P
|
Lars Carlsson & Katarina Gustavsson
|
16.
|
IC Bonnea´s Qurra
|
BUR b
|
28 P
|
Adam Jonsson
|
17.
|
IC Tömmerliskjaeret Ida
|
NFO n
|
27 P
|
Anita Boberg-Jonsson
|
18.
|
Tinselhill´s Noir Nobility
|
PER n
|
20 P
|
Lars Carlsson & Katarina Gustavsson
|
18.
|
Alfabeta´s Aurora
|
BUR c
|
20 P
|
Inga Boberg o Anita Boberg-Jonsson
|
|
|
2003
|
|
|
1.
|
GIC Jaronbelle Prince Ofbonnea
|
BEN n 24
|
275 P
|
Eva Arnström
|
2.
|
IP Du Monet Gio Franco
|
PER n
|
275 P
|
Lars Carlsson & Katarina
Gustavsson
|
2.
|
SW 03 Bonnea´s Azira
|
BEN e
|
275 P
|
Eva Arnström
|
4.
|
GIP/GIC Frostabäcken´s Azur
Ramazotti
|
PER a
|
260 P
|
Lars Carlsson & Katarina
Gustavsson
|
5.
|
SW 03 GIC Bonnea´s X-tra
|
BUR e
|
255 P
|
Eva Arnström
|
6.
|
Solefteåkatten Ayla
|
NFO n 09 23
|
235 P
|
Eva Arnström
|
6.
|
GIP/EC Frostabäcken´ Black Gogo Girl
|
PER n
|
235 P
|
Lars Carlsson & Katarina Gustavsson
|
8.
|
EC Jeka Mis Sweet Wictor
|
BUR n
|
230 P
|
Eva Arnström
|
9.
|
IC Bonnea´s Kotten
|
NFO e 09 22
|
179 P
|
Joanna Jonsson o Anita Boberg-Jonsson
|
10.
|
CH Du Monet "Too Much"
|
PER f
|
167 P
|
Lars Carlsson & Katarina Gustavsson
|
10.
|
IC Du Monet A`Gladiator For Tinselhills
|
PER n
|
167 P
|
Lars Carlsson & Katarina Gustavsson
|
12.
|
EC Lanterna Magica´s Mr Merlin
|
NFO a 09 23
|
161 P
|
Eva Arnström
|
13.
|
GIC S*Bonnea´s Hilma
|
NFO d 22
|
158 P
|
Eva Arnström
|
14.
|
GIC S*Tigressan´s Uleana
|
NFO fs
|
152 P
|
Eva Arnström
|
15.
|
IC Tömmerliskjaeret Ida
|
NFO n
|
149 P
|
Anita Boberg-Jonsson
|
16.
|
EP/GIC Corner One´s Lucky Spot
|
PER f
|
142 P
|
Margareta Westman
|
17.
|
Barkli´s Emilio Rosso
|
BUR d
|
130 P
|
Eva Arnström
|
18.
|
Bonnea´s New Miracle
|
BEN n 24
|
125 P
|
Eva Arnström
|
19.
|
GIP Compositeur´s Isolde
|
SBI a
|
100 P
|
Monica Ericsson
|
20.
|
IC Bonnea´s Qurra
|
BUR b
|
83 P
|
Adam Jonsson
|
21.
|
Nightingales Behind The Sun
|
PER d 03
|
80 P
|
Lars Carlsson & Katarina Gustavsson
|
22.
|
CH IDP*Källtorpets Elly
|
PER gs
|
75 P
|
Eva Arnström
|
22.
|
Chewbacca´s Doriz von Frääz
|
SIA n
|
75 P
|
Hans Jonsson
|
24.
|
IP Frostabäcken´s Tortie Nancy
|
PER f 33
|
27 P
|
Lars Carlsson & Katarina Gustavsson
|
|
|
2002
|
|
|
1.
|
IC Jeka Mis Sweet Wictor
|
BUR n
|
275 P
|
Eva Arnström
|
2.
|
SW 03 Bonnea´s X-tra
|
BUR e
|
265 P
|
Eva Arnström
|
3.
|
IP/GIC Corner One´s Lucky Spot
|
PER f
|
250 P
|
Margareta Westman
|
4.
|
Just Catnap`s Gant
|
NFO n 09 22
|
245 P
|
Johanna Westberg
|
5.
|
IP/EC Frostabäcken´ Black Gogo Girl
|
PER n
|
240 P
|
Lars Carlsson & Katarina Gustavsson
|
6.
|
IC Bonnea`s Conrad
|
BEN n 22 33
|
235 P
|
Eva Arnström
|
7.
|
IP/GIC Frostabäcken´s Azur Ramazotti
|
PER a
|
230 P
|
Lars Carlsson & Katarina Gustavsson
|
8.
|
Gildas Bluberry Jam
|
PER a
|
228 P
|
Margareta Karlsson
|
9.
|
EP/GIC Hugo av Myanmar
|
BUR d
|
220 P
|
Eva Arnström
|
10.
|
Du Monet A`Gladiator For Tinselhills
|
PER n
|
215 P
|
Lars Carlsson & Katarina Gustavsson
|
11.
|
PR Frostabäcken´s Tortie Nancy
|
PER f 33
|
205 P
|
Lars Carlsson & Katarina Gustavsson
|
11.
|
IP/EC Tomten`s Frazzeman
|
NFO d 22
|
205 P
|
Eva Arnström
|
13.
|
SW00/EC Bonneas Mizzy
|
BUR h
|
192 P
|
Eva Arnström
|
14.
|
GIC Jaronbelle Prince Ofbonnea
|
BEN n 24
|
175 P
|
Eva Arnström
|
15.
|
IC Gaylee King Ofbonnea
|
BEN n 24
|
174 P
|
Eva Arnström
|
16.
|
Du Monet Gio Franco
|
PER n
|
170 P
|
Lars Carlsson & Katarina Gustavsson
|
16.
|
Rimturser`s Escape
|
NFO a 22
|
170 P
|
Camilla Domeij o Krister Nordin
|
18.
|
CH Bonnea`s Itzy
|
NFO fs 22
|
157 P
|
Camilla Domeij o Krister Nordin
|
18.
|
GIC DK*Silverwood`s Xoom Xoom Xerox
|
NFO ns 23
|
157 P
|
Camilla Domeij o Krister Nordin
|
20.
|
GB*Tansdale Lady In Red
|
TUV d 63
|
155 P
|
Camilla Domeij o Krister Nordin
|
21.
|
IC Bonnea`s Arissa
|
BRN n 24 33
|
151 P
|
Eva Arnström
|
22.
|
CH Bonnea´s Qurra
|
BUR b
|
149 P
|
Adam Jonsson
|
23.
|
GIC Lanterna Magica´s Mr Merlin
|
NFO a 09 23
|
141 P
|
Eva Arnström
|
24.
|
IP / ICTinselhills Creme Maharay
|
PER e
|
131 P
|
Lars Carlsson & Katarina Gustavsson
|
25.
|
GIC Bunratty Unforgettable
|
BUR b
|
129 P
|
Eva Arnström
|
26.
|
IC Bonneas Helmer
|
NFO ds 22
|
127 P
|
Camilla Domeij o Krister Nordin
|
27.
|
EC Frostabäcken Bianca Cornelia
|
NFO w
|
95 P
|
Camilla Domeij o Krister Nordin
|
27.
|
EC Minileoparden´s Bigg Boss
|
BEN n 24
|
95 P
|
Eva Arnström
|
29.
|
CH Gottnerivers Chanelle
|
NFO f 09 23
|
90 P
|
Eva Arnström
|
30.
|
CH Mumindalens Anemona
|
EUR ns 24
|
70 P
|
Eva Arnström
|
31.
|
Omahenos Anakim
|
NFO n 09
|
60 P
|
Eva Arnström
|
32.
|
IC Frostabäckens Tortie Emy
|
PER f 33
|
51 P
|
Lars Carlsson & Katarina Gustavsson
|
33.
|
Bonneas Lotta
|
NFO fs 09 23
|
45 P
|
Eva Arnström
|
34.
|
Bonneas Lisa
|
NFO gs 09
|
40 P
|
Eva Arnström
|
34.
|
Källtorpets Elly
|
PER gs
|
40 P
|
Eva Arnström
|
|
|
2001
|
|
|
1.
|
Na-Chaered´s Posh Spice Vicky
|
PER f 22
|
275 P
|
Margareta Karlsson
|
2.
|
Minileoparden´s Bigg Boss
|
BEN n 24
|
260 P
|
Eva Arnström
|
3.
|
Na-Chaered´s Posh Spice Mel B
|
PER n 22
|
255 P
|
Margareta Karlsson
|
4.
|
Bonnea´s Mizzy
|
BUR h
|
250 P
|
Eva Arnström
|
5.
|
Chewbacca´s Jabba The Hut
|
NFO e 09
|
225 P
|
John-Erik Johannessen
|
6.
|
EC Corner Ones End Of The Line
|
PER d
|
203 p
|
Marlene Wiberg
|
6.
|
Bonneas Helmer
|
NFO ds 22
|
170 P
|
Camilla Domeij o Krister Nordin
|
8.
|
DK*Silverwood`s Xoom Xoom Xerox
|
NFO ns 23
|
161 P
|
Camilla Domeij o Krister Nordin
|
9.
|
IC / IP Tinselhills Golden Amaretto
|
PER ny 11
|
159 P
|
Lars Carlsson & Katarina Gustavsson
|
10.
|
Lovely´s Barbie Girl
|
SBI n 21
|
155 P
|
Marita Björk
|
11.
|
IC Tinselhills Creme Maharay
|
PER e
|
150 P
|
Lars Carlsson & Katarina Gustavsson
|
11.
|
Lejongapets Sanna Seroxat
|
TUV d
|
149 P
|
Camilla Domeij o Krister Nordin
|
13.
|
EC Frostabäcken Bianca Cornelia
|
NFO w
|
145 P
|
Camilla Domeij o Krister Nordin
|
13.
|
GIP / EC Safirens Blue Idol Eye
|
SBI a
|
145 P
|
Marita Björk
|
15.
|
GIC Frostabäcken´s Azur Ramazotti
|
PER a
|
127 P
|
Lars Carlsson & Katarina Gustavsson
|
16.
|
PR / GIC Corner One´s Lucky Spot
|
PER f
|
103 P
|
Margareta Westman
|
17.
|
IC Frostabäckens Tortie Emy
|
PER f 33
|
27 P
|
Lars Carlsson & Katarina Gustavsson
|
18.
|
Frostabäcken´s Tortie Nancy
|
PER f 33
|
25 P
|
Lars Carlsson & Katarina Gustavsson
|
19.
|
Bonnea`s Itzy
|
NFO fs 22
|
20 P
|
Camilla Domeij o Krister Nordin
|
Huskatt
|
||||
1.
|
Kurre
|
HKKH n 22
|
55 P
|
Berit Dahlgren
|
1.
|
Tussa
|
HKKH n 09 23
|
55 P
|
Marlene Wiberg
|
|
|
2000
|
|
|
1.
|
Bonnea´s Mizzy
|
BUR h
|
275 P
|
Eva Arnström
|
2.
|
Minileoparden´s Bigg Boss
|
BEN n 24
|
265 P
|
Eva Arnström
|
3.
|
Kattkompaniets Betula
|
BEN n 22
|
245 P
|
Eva Arnström
|
4.
|
Corner One´s Lucky Spot
|
PER f
|
239 P
|
Margareta Westman
|
5.
|
Tomten´s Frazzeman
|
NFO d 22
|
235 P
|
Eva Arnström
|
6.
|
Moneri´s Amica
|
SBI n
|
225 P
|
Monika Eriksson
|
6.
|
Lanterna Magica´s Mr Merlin
|
NFO a 09 23
|
225 P
|
Eva Arnström
|
8.
|
Bunratty Unforgettable
|
BUR b
|
207 P
|
Eva Arnström
|
9.
|
Bonnea´s Garden
|
BUR c
|
190 P
|
Eva Arnström
|
10.
|
Chewbacca´s Queen Amidala
|
NFO f 09
|
185 P
|
Eva Arnström
|
11.
|
IC Frostabäcken´s Azur Ramazotti
|
PER a
|
164 P
|
Lars Carlsson & Katarina Gustavsson
|
11.
|
GIC Corner Ones End Of The Line
|
PER d
|
164 p
|
Marlene Wiberg
|
13.
|
GIC Chyrellas Benedikte
|
NFO n
|
161 P
|
Camilla Domeij o Krister Nordin
|
14.
|
EC Frostabäcken´ Black Gogo Girl
|
PER n
|
145 P
|
Lars Carlsson & Katarina Gustavsson
|
15.
|
IC Tinselhills Golden Amaretto
|
PER ny 11
|
139 P
|
Lars Carlsson & Katarina Gustavsson
|
|
|
1996
|
|
|
Best Total
|
Hugo Of Myanmar
|
BUR d
|
-
|
Eva Arnström
|
Best Long Hair
|
Creme Caramels Hugo Boss
|
PER d
|
-
|
Hanna Larsson
|
Best Semi Long Hair
|
Ilve's Aslan Of Narnia
|
NFO d
|
-
|
Eva Arnström
|
Best Short Hair
|
Hugo Of Myanmar
|
BUR d
|
-
|
Eva Arnström
|
Best Siam / Oriental
|
Tamme's Lucky Ursula
|
BAL a
|
-
|
Brian Christiansen & Annika Strandberg
|
Best Housecat
|
Suzi
|
HCL n 03
|
-
|
Lena Nordqvist
|
|
|
1995
|
|
|
Best Total
|
Cudas Exo Spokesman For Type
|
EXO e
|
-
|
Berit Gustavsson
|
Best Long Hair
|
Cudas Exo Spokesman For Type
|
EXO e
|
-
|
Berit Gustavsson
|
Best Semi Long Hair
|
Ilve's Aslan Of Narnia
|
NFO d
|
-
|
Eva Arnström
|
Best Short Hair
|
Jackos Brown Lord Baileys
|
BUR n
|
-
|
Eva Arnström
|
Best Siam / Oriental
|
Mitzi Malous Misty
|
BAL n
|
-
|
Brian Christiansen & Annika Strandberg
|
Best Housecat
|
Suzi
|
HCL n 03
|
-
|
Lena Nordqvist
|
|
|
1994
|
|
|
Best Total
|
Rawalpindis Pretty Pretty
|
SBI b
|
255 P
|
Marita Björk
|
Best Total
|
Dalkullans Gullefjun
|
NFO d
|
255 P
|
John Erik Johannessom
|
Best Total
|
Bodyguards Bonny T
|
BUR j
|
255 P
|
Eva Arnström
|
Best Long Hair
|
Cudas Exo Spokesman For Type
|
EXO e
|
227 P
|
Berit Gustavsson
|
Best Semi Long Hair
|
Rawalpindis Pretty Pretty
|
SBI b
|
255 P
|
Marita Björk
|
Best Semi Long Hair
|
Dalkullans Gullefjun
|
NFO d
|
255 P
|
John Erik Johannessom
|
Best Short Hair
|
Bodyguards Bonny T
|
BUR j
|
255 P
|
Eva Arnström
|
Best Siam / Oriental
|
Tamme's Sandy Sprite
|
BAL a
|
-
|
Agnetha Göransson & M Karlström
|
Best Housecat
|
Porche
|
HCL ns
|
260 P
|
Eva Arnström
|
|
|
1993
|
|
|
Best Total
|
Varicellas Blue Morbilli
|
SBI a
|
230 P
|
Kerstin Sjölund Eriksson
|
Best Long Hair
|
Silverladys Jean Patou
|
PER f 33
|
198 P
|
Berit Gustavsson
|
Best Semi Long Hair
|
Varicellas Blue Morbilli
|
SBI a
|
230 P
|
Kerstin Sjölund Eriksson
|
Best Short Hair
|
Guldvingen's Jalf Of Atrich
|
RUS
|
172 P
|
Paula De Robertis & Sonny Hansson
|
Best Siam / Oriental
|
Runaways Cujos Ghost
|
ORI b
|
165 P
|
Susanne Moström
|
Best Housecat
|
Suzi
|
HCL n 03
|
140 P
|
Lena Nordqvist
|
|
|
1992
|
|
|
Best Total
|
Gullstras Jazza Queen
|
ORI n
|
213 P
|
Katarina Johansson
|
Best Long Hair
|
Bluefire's Danisja Neferiti
|
PER f
|
208 P
|
Camilla Andersson
|
Best Semi Long Hair
|
Safirens Brown Imagination
|
SBI n
|
188 P
|
Kerstin Sjölund Eriksson
|
Best Short Hair
|
Diablo's Toshiro
|
CRX n
|
193 P
|
Boel Jacobsson Gren
|
Best Siam / Oriental
|
Gullstras Jazza Queen
|
ORI n
|
213 P
|
Katarina Johansson
|
Best Housecat
|
Suzi
|
HCL n 03
|
-
|
Lena Nordqvist
|
|
|
1991
|
|
|
Best Total
|
Silverladys Blueberry Hill
|
PER a 33
|
-
|
Berit Gustavsson
|
Best Long Hair
|
Silverladys Blueberry Hill
|
PER a 33
|
-
|
Berit Gustavsson
|
Best Semi Long Hair
|
Safirens Brown Faith Ali Shah
|
SBI n
|
-
|
Berit Jonnson
|
Best Short Hair
|
Tigerflinets Tin Pan Alley
|
CRX f 03
|
-
|
Boel Jacobsson Gren
|
Best Siam / Oriental
|
Gullstras Jazza Queen
|
ORI n
|
-
|
Katarina Johansson
|
Best Housecat
|
-
|
-
|
-
|
-
|
|
|
1990
|
|
|
Best Total
|
La Casitas White Dixie Lady
|
PER w 62
|
-
|
Elisabeth Björk
|
Best Long Hair
|
La Casitas White Dixie Lady
|
PER w 62
|
-
|
Elisabeth Björk
|
Best Semi Long Hair
|
-
|
-
|
-
|
-
|
Best Short Hair
|
Tigerflinets Tin Pan Alley
|
CRX f 03
|
-
|
Boel Jacobsson Gren
|
Best Siam / Oriental
|
-
|
-
|
-
|
-
|
Best Housecat
|
-
|
-
|
-
|
-
|
|
|
1989
|
|
|
Best Total
|
Wimbledons Black Astrix
|
BRI n
|
-
|
-
|
|
|
1988
|
|
|
Best Total
|
La Casitas White Dixie Lady
|
PER w 62
|
-
|
Elisabeth Björk
|
|
|
1987
|
|
|
Best Total
|
La Casitas White Dixie Lady
|
PER w 62
|
-
|
Elisabeth Björk
|
|
|
1986
|
|
|
Best Total
|
La Casitas White Dixie Lady
|
PER w 62
|
-
|
Elisabeth Björk
|
|
|
1985
|
|
|
Best Total
|
Batte
|
-
|
-
|
Inga Lisa Dahl
|